Česká kina spoléhají na pixarovské Duše, Slovensko se naopak octlo V zajetí démonů

TOP 20 českých a slovenských kin 23. týden 2021 - COVID

Druhý promítací víkend máme za sebou. Diváků sice dorazilo o celou polovinu více než v uplynulém týdnu, návštěvnost je ale pořád na třetinových číslech oproti květnovému znovuotevření z minulého roku. Stále chybí zajímavější tituly a otevřené multiplexy. Návštěvníky nezlákala ani čtveřice filmových novinek.

Na premiérový animák Duše o středoškolském učiteli hledajícím smysl bytí se přišlo podívat pouhopouhých 1 246 diváků. I takhle nízká čísla ale stačila na to, aby se jazzová sonda do lidské duše od věhlasného studia Pixar vyšvihla do samého čela tabulky. Hned za ni se s 1 081 návštěvníky umístilo oscarové drama s Frances McDormand, Země nomádů. Třetí příčku si i nadále udržela česká komedie Bábovky s 628 diváky.

Nijak zvlášť neoslnily ani žánrové tituly. Duchařská novinka Napětí navazující na tradici staré anglické školy do kin nalákala všeho všudy jen 298 diváků a skončila tak šestá. Mads Mikkelsen a jeho Rytíři spravedlnosti lačnící po pomstě se při 242 návštěvnících (celkem 1326) propadli na osmou příčku a Nadějná mladá žena Carey Mulligan ulovila 225 diváků (celkem 833) a zařadila se na deváté místo.

Slovensko si naopak výrazně polepšilo. Z velké části za to může uvedení netrpělivě očekávaného pokračování nadpřirozeného hororu V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol, které očarovalo úctyhodných 22 383 diváků. Manželům Warrenovým tak zaslouženě patří první příčka tamního žebříčku. Druhá je pixarovská Duša s 3 494 diváky (celkem 6 563) a bronz si uzmuli animovaní rivalové v hraném světě Tom a Jerry při 3 103 návštěvnících (celkem 8 255).

Téhle konkurenci se nedokázala postavit ani brutální bojovka Mortal Kombat, která se s 824 diváky (celkem 3 179) propadla na šesté místo. Užít si Napätie v kulisách chátrající nemocnice ponořené do tmy přišlo celkem 388 návštěvníků, což premiérové novince vyneslo osmou příčku. Na ni se nalepila Milla Jovovich s videoherní akcí Monster Hunter při 355 divácích (celkem 1 333) a desátá skončila Nádejná mladá žena s 256 diváky (celkem 1 359). Slovenskou žánrovou nabídku uzavřeli Rytieri spravodlivosti se 168 návštěvníky (celkem 583).

Celkem se na filmy české TOP 20 za uplynulý promítací víkend přišlo podívat 6 184 diváků, zato slovenští kinaři si mnuli ruce při 36 534 návštěvnících. Uvidíme, co přinese příští týden. Do kin se totiž vrací popcorn, otevřou se multiplexy a sály se ponoří do hrobového ticha s pokračováním hororové hitovky Tiché místo. Dvojka v zámoří láme post-covidové rekordy, tak snad se nějakého toho zadostiučinění dočkáme i v tuzemsku.