BLACK FRIDAY: Bruce Campbell bojuje s démonickými zákazníky v traileru sváteční žánrovky

Ashley Williams a Černej Dynamit v obchoďáku plném zmutovaných zákazníků. Tenhle Black Friday by neustál ani Alzák

Letos místo slev čekejte brutálně říznou hororovou komedii. Předvánoční nákupy se na Černý pátek zvrhnou v hotovou noční můru konzumerismu, když se neukáznění zákazníci začnou měnit v krvelačná monstra. A chybět u toho nebude ani hláškující Bruce Campbell, žánrový navrátilec Devon Sawa nebo drsňák Michael Jai White. Načněte vánoční sezónu se sváteční žánrovkou BLACK FRIDAY, jejíž první trailer rozhodně nezapře kultovní potenciál. Takhle nějak by nejspíš vypadalo další pokračování Armády temnot.

Podle oficiální synopse se snímek zaměří na směnu rozmrzelých prodavačů, kteří přesně o půlnoci Dne díkůvzdání neochotně otevírají obchod s hračkami, aby zahájili nejrušnější nákupní den v roce. Jenže co čert nechtěl, na Zemi se mezitím zřítil meteorit s mimozemským parazitem, který všechny nakupující mění v nenažrané stvůry. Rozladěná parta zaměstnanců vedená horlivým manažerem (Campbell) tak bude mít co dělat, aby je tyhle svátky doslova nesemlely.

Za filmem stojí cenou Emmy ověnčený režisér Casey Tebo, který na sebe upozornil oslavovaným sci-fi kraťasem The Captivous, segmentem z dokumentu Dream On o bombovém útoku na bostonský maraton, který připravil se Stevenem Tylerem z Aerosmith nebo vtipnou indie žánrovkou Happy Birthday!. Mimoto je velkým fanouškem hororu a svou lásku k žánru očividně naplno zužitkoval právě v Black Friday, který vyhlíží jako moderní variace slavné kritiky konzumerismu od George A. Romera, jakou je zombie klasika Úsvit mrtvých z roku 1978. Scénář napsal debutující Andy Greskoviak a v hlavních rolích se vedle zmiňované trojice žánrových matadorů dále objeví Ivana Baquero (Faunův labyrint), Ryan Lee (Super 8, Husí kůže) nebo Stephen Peck.

Premiéra snímku je naplánována na 17. listopadu, kdy bude nasazen do amerických kin. Od 23. listopadu, tedy těsně před Černým pátkem, pak bude dostupný také online na VOD službách.