Alkoholička Kristen Bell vyšetřuje vraždy v parodickém seriálovém thrilleru od Netflixu

Přelud nebo vražda? Satirické murder mystery s nasávající Veronicou Marsovou se hodlá opřít do zajetých klišé thrillerů, které přes okno nahlížejí na zločiny odvedle

Když prší, tak nasává. Kristen Bell si opět hraje na amatérského detektiva. Jen tentokrát vyměnila střední školu za alkohol a svérázně se vydává po stopách zločinu odvedle v původní netflixovské krimi sérii, která si otevřeně utahuje ze všech těch mysteriózních thrillerů, kde se okny kouká do soukromí druhých. Osmidílný seriál humorně nazvaný ŽENA V DOMĚ PŘES ULICI OD DÍVKY V OKNĚ podle první upoutávky působí jako parodická detektivka plná mrtvol (nebo přeludů), co se hodlá obout především do kritiky rozcupovaného nerváku Žena v okně, který streamer uvedl loni v létě.

Anna je zlomená žalem a všechny její dny jsou stejné. Posedává nad sklenicí vína, kouká z okna a život jde dál bez ní. Když se ale přes ulici nastěhuje pohledný chlápek s roztomilou dcerkou, Anna jako by zahlédla světlo na konci tunelu. Dokud ale na vlastní oči neuvidí příšernou vraždu… Viděla ji ale doopravdy?

Za projektem stojí Hugh Davidson, Larry Dorf a Rachel Ramras, oslavovaná trojice scénáristů, která stála mimo jiné za řízným animovaným seriálem pro dospělé Mike Tyson Mysteries. Režie se chopil televizní veterán Michael Lehmann, jenž na sebe roku 1988 upozornil černočernou komedií Smrtící atrakce a od té doby se věnoval bezpočtu oceňovaných pořadů včetně Dextera, Pravé krve nebo American Horror Story. S Kristen Bell už dříve spolupracoval na House of Lies a Veronice Marsové. Jako konzultantka se na celém seriálu navíc podílela scénáristka Ostrých předmětů a showrunnerka Buffy, přemožitelky upírů, Marti Noxon. V hlavních rolích se vedle Bell představí Michael Ealy (Já a robot), Shelley Hennig (Odebrat z přátel), Cameron Britton (Mindhunter: Lovci myšlenek), Brenda Koo (Urban Explorer) nebo Mary Holland.

První řada Ženy v domě přes ulici od dívky v okně premiéruje na Netflixu už 28. ledna 2022.