NA CO KOUKAT O VÍKENDU

Novinky na českém streamu

Klasická duchařina v honosných kulisách věhlasného studia Hammer, found footage série podle oslavovaného okultního podcastu, moderní variace kultovního vánočního slasheru nebo podivný dům plný humoru i temnoty. Ani druhý lednový týden nepřijdeme zkrátka. Na českém streamu přibyly čtyři žánrové tituly, které kromě osvědčených bubáků nabídnou hned dvě nadějné novinky. Na co všechno můžeme koukat o víkendu?

ŽENA V ČERNÉM (2012)

Daniel Radcliffe v roli mladého právníka přijíždí vyřídit majetkové náležitosti do opuštěného rodinného sídla na anglickém venkově. Brzy ale zjišťuje, že zesnulá majitelka po sobě nezanechala jen prázdný dům. Na starobylé nemovitosti odříznutém od okolního světa stoupající vodou totiž straší. Povedenou filmovou adaptaci klasické duchařské novely Žena v černém, kterou má na svědomí legendární britské studio Hammer, najdete online na HBO GO. Škoda jenom, že streamer nepřidal taky kultovní televizní verzi z roku 1989.

ARCHIVE 81 (2022)

Archivář dostane za úkol opravit poškozené videokazety a při tom se zaplete do děsivé záhady, v níž figurují pohřešovaná režisérka a členové ďábelské sekty. Producent James Wan přichází s dalším ambiciózním projektem, který vznikl na motivy podcastového hitu Archive 81. Osmidílný mysteriózní seriál sledujte online na Netflixu.

ČERNÉ VÁNOCE (2019)

Měla to být sváteční dámská jízda ve vyprázdněném kampusu. Někdo se ale rozhodl ukrýt v domě a zatnout tomuhle sesterstvu tipec. Jen se trochu se přepočítal. Tyhle holky jsou od rány a hodlají se bránit. Sice to není pověstný originál Boba Clarka, přesto si na Netflixu můžete protáhnout vánoční náladu s jeho moderním rebootem, který připravili hororoví hitmakeři z produkčního studia Blumhouse.

BARÁK (2022)

Tři vizionářské příběhy, jedno nezapomenutelné místo. Streamovací gigant přináší třídílnou animovanou minisérii o záhadném domě, ke kterému se v různých obdobích vážou životy chudé rodiny, úzkostlivého investora a otrávené paní domácí. Krajně znepokojivou temnou komedii najdete online na Netflixu.