NEZVRATNÝ OSUD: Smrt si pro hrdiny přijde už pošesté

(Ne)Smrtelná franšíza nultých let se vrací s dalším příběhem, který vyprodukuje režisér Spider-manů Jon Watts

Projekt zatím tvůrci drží striktně pod pokličkou, a tak se ví jen několik bližších detailů. Šestý příspěvek do filmové série NEZVRATNÝ OSUD by se měl odehrávat mezi pracovníky integrovaného záchranného systému, kteří sice smrt potkávají na každém kroku, tentokrát však bude jako tradičně číhat naopak ona na ně.

Ve vyšším věku hrdinů bude patrně pokračovat obrat oproti prvním čtyřem filmům, kde po překonání varování ve formě temných vizí zahynutí při pádu letadla, těžké autohavárii nebo třeba divoké jízdě na horské dráze umírali během nevysvětlitelných nehod a neuvěřitelných náhod náctiletí studenti. Teprve v pátém snímku z roku 2011 smrt čekala na lehce starší protagonisty na firemním výletu.

O přípravách následujícího dílu se začalo šeptat už před pandemií, obdobně jako do jiných počinů ale do preprodukce zabodnul nůž koronavirus. „Nezvratný osud se pokaždé natáčí s velkým množstvím kulis a s mnoha herci a komparzisty, a tak jej nelze pojmout v duchu produkce Blumhouse,“ podotknul v předloňském rozhovoru pro Cultured Vultures Jeffrey Reddick, scenárista přes dvě dekády starého originálu.

Produkce se nakonec ujalo studio New Line Cinema v čele s Jonem Wattsem, který má na tomto profesním poli srovnatelné zkušenosti jako s režií nebo psaním scénářů, k čemuž si přizval dvojici Lori Evans Taylor a Guye Busicka. Ten se podílel na dialozích nového Vřískotu, čerstvě uvedeného v tuzemských kinosálech.

Nezvratný osud 6 zamíří na streamovací službu HBO Max, k níž by se letos konečně mělo připojit také Česko. Datum premiéry zatím není známo.