UMMA: Sandra Oh bojuje s přízrakem matky v ambiciózní duchařině z dílny Sama Raimiho

Nehynoucí mateřská láska se stala inspirací nadpřirozeného hororu, kde zmučená duše matky pronásleduje pozůstalé v podobě mytického démona

Sam Raimi svoje žánrové kořeny nezapře. Coby režisér sice v posledních letech dává přednost superhrdinským blockbusterům, hororový absťák si ale plně vynahrazuje z pozice producenta, kdy hledá mladé tvůrce a dává jim dostatečný prostor projevit svůj žánrový talent. Jeho nejnovějším objevem je debutující režisérka a scénáristka Iris K. Shim, která na scénu vstupuje s ambiciózním duchařským hororem UMMA. Její hraná prvotina vychází z asijského folkloru a sleduje matku s dcerou sužovanou děsivým přízrakem.

Korejská imigrantka Amanda a její dcera žijí bez moderních technologií na venkovské farmě, kde chovají včely. Když ale z rodné země obdrží zpopelněné ostatky své odcizené matky, přivolá tím na sebe krutého ducha toužícího ovládnout její tělo. Amandina největší můra se tak naplňuje a ona se pomalu mění ve svou matku.

Umma, což v překladu z korejštiny znamená ‚matka‘, na sebe v traileru bere podobu devítiocasé lišky, v korejské mytologii známé jako ‚kumiho‘, tedy zlovolné bytosti pachtící po moci a umírání. Sandra Oh a Fivel Stewart, které ve filmu ztvárnily hlavní role, tak budou mít co dočinění s pradávným démonem pronásledujícím rodiny a požírajícím svoje oběti. Scénář k filmu si napsala sama Shim, která je držitelkou hned několika prestižních ocenění za true crime dokument The House of Suh.

Premiéra Ummy je naplánována na 18. března 2022, kdy snímek dorazí do zámořských kin. Na VOD platformách by pak měl vyjít jen o měsíc později.