SHOKY & MORTHY: Poslední velká akce mezi půlnočními filmy ve Varech!

Divoký hon za Krvavou nevěstou od Devíti křížů bude uveden v rámci Půlnočních filmů na filmovém festivalu v Karlových Varech

Shoky & Morthy míří do Varů! Hororově laděná Poslední velká akce bude uvedená na karlovarském filmovém festivalu ve stále populárnější sekci Půlnočních filmů. Snímek tak bude možné vidět po boku zvučných žánrových titulů, jakými jsou kultovní Mulholland Drive režiséra Davida Lynche nebo temné fantasy podle artušovké legendy Zelený rytíř.

Shoky & Morthy je film jako stvořený pro půlnoční projekce, proto se těšíme na reakci publika na festivalu v Karlových Varech, kde film poběží právě v sekci Půlnoční filmy,“ vyjádřil se k festivalovému uvedení producent Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Snímek, který vstoupil do českých kin 5. srpna, se může pochlubit nejúspěšnější post-covidovou premiérou pro českou nezávislou scénu a momentálně se blíží k hranici dvaceti pěti tisíc diváků. „To je pro žánrový film obrovský úspěch, kdo by ještě na začátku prázdnin věřil, že se u nás bude takhle chodit na hororovou komedii,“ dodává Šlajer.

Vedle úspěchu v tuzemských kinech se snímku nově podařilo získat i zahraničního prodejce Dutch Features, který se mimo jiné stará i o cenou Emmy ověnčený web thriller #martyisdead, taktéž produkovaný Bionautem. Momentálně se připravuje premiéra Shokyho & Morthyho také na Slovensku.

Uvedení filmu na festivalu v Karlových Varech bude podpořeno početnou delegací. Promítání proběhne za osobní účasti režiséra Andyho Fehu, představitelů hlavních rolí Martiny Babišové a Tomáše Magnuska, scénáristy Ondřeje Kopřivy, kameramana Jakuba Ševčíka nebo producentů Vratislava Šlajera a Jakuba Košťála. První projekce je naplánována na neděli 22. srpna od 23.59 hodin v Malém sále hotelu Thermal, a to včetně úvodu a diskuze s tvůrci. Na podporu festivalového uvedení Shoky s Morthym vyfasovali sérii nových plakátů tematizujících hororovou tvář filmu. Prohlédnout si je můžete dole spolu s kompletním výčtem všech promítání. Naši recenzi k filmu si můžete přečíst tady.

Více o karlovarských půlnočních projekcích se dozvíte v novém dílu redakčního podcastu Planet Dark, který vychází už dnes při příležitosti zahájení festivalu. Své dojmy z jednotlivých snímků sekce vycházejících z tradice hororu a akčního filmu, pro nás přímo z centra dění píše publicista, spisovatel a scénárista temného normalizačního thrilleru Pouta, Ondřej Štindl.

Projekce Shoky & Morthy na MFF Karlovy Vary:
22. 8. 23.59 Malý sál, hotel Thermal (úvod s delegací a debata po projekci)
24. 8. 23.59 Malý sál, hotel Thermal (úvod s delegací a debata po projekci)
26. 8. 23.59 Kino Čas (úvod s delegací)
28. 8. 23.59 Malý sál, hotel Thermal