PŮLNOČNÍ MŠE: Krajně znepokojivý příběh izolované ostrovní komunity je konečně online!

Režisér Mike Flanagan uvádí další brilantní směs nadpřirozené hrůzy a lidského zármutku v sedmidílné minisérii, která své diváky nechá otřesené ještě dlouho po jejím zhlédnutí

Otevřete svou mysl a ničeho se nebojte. Na Netflixu právě odstartovala PŮLNOČNÍ MŠE, netrpělivě očekávaná novinka režiséra a scénáristy Mikea Flanagana. Příběh obyvatel malého ostrova odříznutého od okolního světa reflektuje jeho nejniternější strachy a podle prvních ohlasů nás čeká další brilantní směsice hororu a krajně znepokojivého psychologického dramatu.

Život na zapadlém Crockettově ostrově byl doposud tichý jak po vymření. O pozdvižení a rozpory mezi obyvateli se postará až návrat zneuctěného mladíka a příchod charismatického kněze obestřeného tajemstvím. Otec Paul jako by na ostrov přinesl nevysvětlitelné a zdánlivě zázračné události, které u místních vyvolají vlnu náboženské horlivosti. Jenže každý zázrak něco stojí.

Stejně jako v případě Domu na kopci se i tady Flanagan ujal režie kompletní série a sám si napsal scénář ke všem sedmi epizodám. V prohlášení, které vydal spolu s první upoutávkou, uvedl, že Půlnoční mše je jeho nejoblíbenější projekt a nápady, na nichž stojí, ho děsí až do morku kostí. Do hlavní role obsadil svoji manželku Kate Siegel (Hush, Dům na kopci) spolu s veterány z jeho předchozích počinů, Annabeth Gish (Before I Wake, Akta X), Henrym Thomasem (Dům na kopci, E.T.), Rahulem Kohlim (Záhadné sídlo Bly, iZombie) a Samanthou Sloyan (Hush, Dům na kopci). Vedle nich si zahráli Zach Gilford (Očista: Anarchie), Robert Longstreet (Halloween zabíjí), Kristin Lehman (Půjčovna masa) nebo Hamish Linklater (Legion).

Na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes si Flanaganova Půlnoční mše momentálně drží čerstvých 95%. Kritici se shodují, že jde o ambiciózní meditaci nad zármutkem a vírou, která je nádherná a zneklidňující současně. Pomalu budovaná atmosféra plná hrůzy diváky údajně zanechá otřesené ještě dlouho po zhlédnutí závěrečných titulků.

Kompletní minisérie je ode dneška dostupná online na Netflixu.

žádné komentáře

odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *